Pole tekstowe:   POMIDORY

 

Pole tekstowe:  CENNIK

Pole tekstowe:  GŁÓWNA

 

 

 

 

 

JULIA F1 TmVFC5F r

Odmiana nowej generacji o doskonałych cechach użytkowych. Wyjątkowo dobra jakość owoców jest połączona z wysoką plennością i wczesnością oraz wysokim plonem handlowym. Owoce wyrównane w kształcie i wielkości (130-140g), ładnie wybarwiające się z pięknym połyskiem. Julia F1 to odmiana o twardym i równocześnie smacznym owocu z możliwością posprzętnego przechowywania (doskonała do transportu). Rośliny o umiarkowanym wigorze, luźnym pokroju, ciemnozielonych liściach. Jest to nowoczesna odmiana do uprawy pod osłonami na wełnie i w gruncie w dowolnym terminie (nasadzenia już od połowy stycznia). Z pewnością spełni oczekiwania wielu producentów i handlowców będąc odmianą porównywalną pod względem cech użytkowych z odmianami zagranicznymi, a równocześnie atrakcyjną cenowo.


 
KARMINA F1 TmVFC5F r

Jest to wyjątkowo atrakcyjna odmiana polecana do uprawy pod osłonami a także przy palikach. Owoce doskonałej jakości, gładkie, wyrównane ok. 160g, twarde i smaczne, równomiernie wybarwiające się, posiadające długo zachowującą świeżośc szypułkę. Rośliny o luźnym pokroju i silniejszym niż Julia F1, ciemnozielone z mocnym niezałamującym się gronem. Odmiana wcześnie zaczyna owocowanie, plenna polecana do nasadzeń wiosennych (od początku lutego) i jesiennych a także do uprawy przedłużonej.



 
OCTAWIAN F1 TmVFC5

Nowa odmiana o dużym (180g) owocu, będąca odzewem na zapotrzebowanie rynku. Owoce wyrównane, kształtne i gładkie z delikatnym żebrowaniem, koloru ciemnoczerwonego, o doskonałej jakości miąszu, z długo utrzymującą się szypułką. Odmiana wyróżnia się wyjątkowo twardymi owocami o stabilnej wielkości przez cały okres uprawy. Rośliny o umiarkowanym wzroście, średnio zabudowane o krótkich międzywęźlach, żywotne. Octawian F1 wykazuje się bardzo dobrą plennością i wczesnością owocowania, polecany do uprawy wiosennej i jesiennej a także przedłużonej.


 

Krótkie zalecenia uprawowe dla pomidora


Odmiany polecane do uprawy w szklarni w rotacji wiosennej i jesiennej oraz w tunelach foliowych a także w gruncie przy palikach. Wykazują także przydatność do uprawy przedłużonej - zwłaszcza Julia F1 . 

Sadzenie na miejsce stałe w ilości 2,5 - 2,7 roślin na 1m2 na wełnie mineralnej lub w gruncie pod osłonami. 

Odmiany o standardowych wymaganiach nawozowych. W uprawie w gruncie pod osłonami wymagają prawidłowego nawożenia magnezem dostosowanego do warunków uprawy. Wytwarzają dość silny system korzeniowy. 

Poprzez standardowe nawożenie w uprawach bezglebowych należy rozumieć: 
 - dostosowanie stężenia nawozów do warunków naświetlenia (w okresie zimy, wczesnej wiosny i późnej jesieni - wyższe stężenie EC 4 - 5, w okresie intensywnego nasłonecznienia latem EC 2,5 - 3), 
 - hartowanie rozsady w kierunku rozwoju generatywnego poprzez podwyższenie stężenia roztworów nawozowych (EC maty 4,5 - 7); dotyczy rozsad produkowanych zimą, 
 - regulowanie poziomu poszczególnych składników w pożywce w zależności od fazy wzrostu roślin; dotyczy to szczególnie potasu - w fazie rozsady można rozpocząć nawożenie przy poziomie N:K=1:1, a następnie stopniowo zwiększać zawartość potasu kosztem magnezu, by w momencie maksymalnego zapotrzebowania pomidorów na potas, tj. w okresie wiązania 4 - 5 grona osiągnąć relację N:K=1:2. 

W uprawie na wełnie zbyt niska temperatura maty w połączeniu z obniżonym pH, może powodować powstawanie deficytu magnezu na liściach pomidorów. Zjawisku temu można przeciwdziałać utrzymując w macie pH ok. 6 - 6,3 oraz właściwe temperatury podłoża (ogrzewanie techniczne, podgrzewanie wody), oraz stosując dodatkowo opryski MgSO4 w stężeniu 2%. 

Doskonała wczesność, plenność, jakość i bardzo dobry smak owoców, a także krótkie międzywęźla predysponują w/w odmiany do uprawy w gruncie przy palikach wg podstawowych zasad uprawy.